вівторок, 17 липня 2018 р.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ В УКРАЇНІ У 2018 РОЦІ?

Відповідно до Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб базується добровільності, тобто примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

В України реєстрація шлюбу проходить поетапно.

Спочатку потрібно подавати заяву про реєстрацію шлюбу в будь-який відділ РАЦС на території України, адже немає жодної прив’язки до реєстрації місця проживання молодят. Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто відповідно до частини 2 статті 28 Сімейного кодексу України. Разом з цим, якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до органу РАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають також бути нотаріально засвідчені.

Крім того, віднедавна, в рамках пілотного проекту за допомогою веб-порталу «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану», українцям надано можливість подавати заяву про реєстрацію шлюбу онлайн. Для цього необхідно:
-          зареєструватися на відповідному веб-порталі;
-          обрати відділення РАЦС, дату, час і тип церемонії;
-          сплатити державне мито за надання послуги;
-          заповнити форму заяви (повні анкетні дані нареченого і нареченої, громадянство та ін.).
Необхідно звернути увагу, що електронна заява має подаватися з накладанням цифрового підпису. За його відсутності, для підписання заяви про реєстрацію шлюбу доведеться відвідати обраний відділ РАЦС не пізніше трьох робочих днів з моменту отримання повідомлення про результати розгляду заяви, оскільки місячний строк, після спливу якого стає можлива реєстрація шлюбу, почне обчислюватися тільки з моменту належного підписання заяви.
На працівників РАЦС покладено обов’язок ознайомити молодят з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутнього подружжя і батьків, а також роз’яснити відповідальність за приховання перешкод до укладення шлюбного союзу відповідно до статті 29 СК України. Майбутнє подружжя має взаємно ознайомитися зі станом здоров’я один одного, що передбачено статтею 30 цього ж кодексу. Окрім того, нещодавно на урядовому засіданні обговорили можливі зміни у порядку реєстрації шлюбу. Мова йде про те, аби молодятам при подачі заяви видавали направлення на обстеження TORCH-інфекцій. Ця абревіатура об’єднує групу небезпечних захворювань, які передаються внутрішньоутробно від матері до дитини та може спричинити різні вроджені вади і захворювання. В місцевих відділах РАЦС вже видають медичні бланки, проте не всі молодята погоджуються проходити обстеження, адже це не є обов’язком, а відбувається за наявністю добровільної згоди.

Шлюб в Україні оформляється органами РАЦС при подачі таких документів:
-          паспорта громадянина України;
-          ідентифікаційного коду;
-          квитанції про сплату державного мита та послуг РАЦСу;
-          свідоцтва про народження;
-          дозволу суду на вступ в шлюб у разі реєстрації шлюбу неповнолітніми.
Якщо це повторний шлюб, то необхідно додати будь-який документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу. При вступі у шлюб з іноземцем додається ще паспортний документ і документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні. За загальним правилом укладання шлюбу відбувається після спливу одного місяця з моменту подачі заяви.
Окрім того, Міністерством юстиції України реалізується пілотний проект «Шлюб за добу», в рамках якого особи можуть зареєструвати шлюб, звернувшись до спеціального організатора державної реєстрації, подавши паспорти та відповідну заяву. Сервіс покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним.
Перевагами користування цим сервісом є реєстрація шлюбу в час та місці, обраному жінкою та чоловіком, відсутність необхідності звернення в РАЦС, залучення до організації реєстрації шлюбу суб'єктів господарювання публічного права. Внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснюється не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації шлюбу. Хоча відповідну ініціативу ще не розглянули у парламенті, пілотний проект уже працює.

1 коментарі:

  1. чи хтось тут колись стикався з фінансовим зривом? у мене це було, і це була нелегка ситуація, тому що я втратив майже все, і я не міг пояснити, як все відбувалося, але COVID-119 мене справді злетів, але я сьогодні вдячний за все Пан Лі зробив для мене те, що допоміг мені взяти позику за 2 проценти, щоб повернути мій бізнес, і сьогодні я щаслива людина через те, що життя було несправедливим до мене протягом усіх цих періодів covid19. з великою компанією США, яка позичає гроші будь-кому, хто шукає позику, і готовий повернути з процентною ставкою 2 у відповідь, тут його електронна адреса: 247officedept@gmail.com та whatsapp: + 1-989-394-3740

    ВідповістиВидалити